Shrnutí roku 2022

Milí přátelé našich krásných lesů pod Čerchovem,

rok se s rokem sešel a je na čase ten končící zhodnotit. Největší problémy našim lesům působil opět kůrovec. Onen “zlatý brouček,” jak ho dříve nazýval Karel Klostermann. Což vlastně platí také dnes. I přes tuto trýzeň byl tento rok docela úspěšný. Do lesů jsme vrátili téměř čtvrt milionu sazenic, postavili jsme necelých 10 km oplocenek a opravili více než 6 kilometrů lesních cest.

Nejvíce mě těší, že se nám podařilo zahájit činnost kroužku Malý lesník, ve kterém se dětem snažíme ukázat, že naše práce není jen o kácení dříví a lovu zvěře. Dále jsme pro Vás vybudovali krásné útulny v Zelenovském údolí, které byly v sezóně hojně navštěvovány, a v neposlední řadě jsme uspořádali Den otevřených lesů, který byl věnován opět těm nejmenším.

Tento rok jsme spustili i nové webové stránky naší společnosti a Útulku Domažlice, který taktéž provozujeme. V podobných činnostech hodláme pokračovat i v dalších letech.

Do nového roku bych chtěl popřát Vám i našim lesům spoustu síly a hlavně zdraví. Také bych Vám všem rád za tento rok poděkoval, za Vaši přízeň především. Ať už za dary pro útulek, nebo za koupi dříví, vánočního stromku, kapra či piva z našeho pivovaru. Děkujeme

Josef Forst

jednatel společnosti