Uzavírka cesty u Babylonu – do konce ledna

Původně měla být tato cesta uzavřena do začátku prosince. Kvůli nepříznivému počasí a náročnějším podmínkám v terénu je však potřeba uzavírku prodloužit až do konce ledna 2026.

Pohyb těžké techniky způsobil znečištění a poškození cesty. Po dokončení lesnických prací vše uvedeme do původního stavu a cestu opravíme.

Proč tu probíhá těžba?

V této lokalitě se nachází hospodářský les, tedy les určený k pěstování dřeva. Kromě své krajinotvorné a rekreační funkce má také úkol poskytovat dřevo jako obnovitelnou surovinu.

Kácení je pouze jednou z fází péče o lesní porost. Díky tomu může les správně růst, omlazovat se a zůstávat zdravý i pro další generace.

Těžbu plánujeme tak, aby se les mohl obnovovat hlavně sám přirozeně. Pokud se přirozená obnova nepodaří, je naší povinností holinu zasázet pomocí sazenic.

Objízdná trasa

Návštěvníci mohou využít jako obchozí variantu například zelenou turistickou trasu přes Hadrovec, která uzavírku pohodlně obchází.

Děkujeme za pochopení

Omlouváme se za komplikace a děkujeme všem za trpělivost. Naším cílem je, aby byl les bezpečný, zdravý a dlouhodobě udržitelný pro všechny.