Turismus

Naučná stezka v Zelenovském údolí

Turistické cíle

Naučná stezka se nachází jihozápadním směrem od města Domažlice v Přírodním parku Zelenov. Stezka je bezprostředně napojena na město Domažlice a návštěvníky provede nejzajímavějšími místy přírodního parku Zelenov. Okruh stezky má necelých 10 km. Kdo si netroufne na celou trasu, může se na stezku napojit ze záchytného parkoviště, a obejít jen kratší okruh. Ke stezce se dá také dostat vlakem, zastávka Babylon ,,Hadrovec“ je vzdálena cca 1 km od záchytného parkoviště.

Cílem naší společnosti je posílení rekreační funkce lesů v dané oblasti s naplněním záměrů, kterými jsou využití stezky v rámci lesní pedagogiky a usměrňování návštěvnosti území.

Na stezce nalezneme spoustu odpočinkových míst s krásným výhledem.  Stezka je dále vybavena interaktivními informačními tabulemi se speciální mobilní aplikací. Interaktivní informační tabule zábavnou formou poznávačky seznámí děti s téměř veškerou faunou a flórou se kterou se v přírodním parku Zelenov setkají. K nejznámějším zvířatům a ptákům je pak přidána speciální mobilní aplikace, díky které děti mohou zvířátka na obrázcích nejen vidět ale i slyšet. Mobilní aplikace vše v telefonu uloží a děti si tak informace a zvuky odnesou sebou domů, kde budou moci vyzkoušet například rodiče, jak troubí jelen nebo houká sova.

Proto neváhejte a přijďte i vy navštívit naši naučnou stezku V Zelenovském údolí! 

Běžkařské stopy

Společnost Domažlické městské lesy upravuje ve své režiji běžkařské stopy kolem Čerchova. Jedná se o takzvaný Čerchovský okruh. Pro úpravu tratí používáme vlastní sněžnou rolbu. Více informací naleznete zde nebo v přiložených materiálech či na našich facebookových stránkách.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.