Turismus

Naučná stezka v Zelenovském údolí

Naučná stezka spojuje město Domažlice s Přírodním parkem Zelenov. Můžete si prohlédnout na 10 km dlouhém okruhu nejzajímavější místa přírodního parku. Kdo si netroufne na celý okruh, může obejít ze záchytného parkoviště v Zelenově jen kratší přibližně 5 km dlouhý okruh. K tomuto menšímu okruhu lze dojet i vlakem či autobusem. Vlaková a autobusová zastávka „Havlovice“ je vzdálena cca 1 km od záchytného parkoviště.

Naučnou stezkou Vás provedou interaktivní informační cedule, které jsou propojené s mobilní aplikací Lesní svět. V aplikaci si můžete například poslechnout, jaké zvuky vydávají jednotlivá zvířata či jaké rostliny můžete cestou potkat. Zjištěné informace si budete moci odnést i do pohodlí svého domova.

Cestou se na stezce můžete zastavit, odpočnout si a pokochat se výhledem na spoustě lavičkách, v altánu, nebo ve dvou nových útulnách, ve kterých lze i nouzově nocovat.

Proto neváhejte a naštivte i Vy naši Naučnou stezku v Zelenovském údolí.

Exkurze po lesích města Domažlice

Nabízíme exkurze v lesích města Domažlice jak pro organizované skupiny, tak pro jednotlivce. Dozvíte se spoustu zajímavých informací o lese, zvěři a také něco málo o historii. 

Lze si vybrat ze dvou okruhů.

Běžkařské stopy

V našich lesích kolem Čerchova se v zimním období nachází běžkařské stopy, které upravuje Správa sportovních zařízení města Domažlice. Více informací naleznete na webových stránkách Sněhařů Domažlice.